S jarem klepe na vrátka náš nový vzdělávací program “Bylinky našich babiček”

S jarem představujeme zbrusu nový vzdělávací program Kouzla vůní plný bylinek a aromaterapie. Píšeme pro vás od srdce o tom, co nám voní už 2 roky. Dle našeho nejlepšího voňavého vědomí a svědomí. A stejně jako naše milované rostliny, i my chceme růst. Právě nastal čas na nové výhonky…

6 redaktorek Kouzla vůní spojilo své síly a nachystalo speciálního průvodce světem léčivých rostlin z našich zeměpisných šířek. Velké množství informací, receptů, návodů, rad i radostí… zkrátka praktické čtení pro normální každodenní život každé moderní ženy. Aby byl život ve městě či na vesnici voňavější, zdravější a veselejší.

Proč právě “Bylinky našich babiček”?

 1. Zaměřujeme se na domácí, běžné a tradiční rostliny našich zeměpisných šířek.
 2. Sdílíme moderní, ale i rodinné, zapomenuté či jiné méně známé recepty.
 3. Používáme byliny, které jsou pro nás přirozené a tím podporují naše zdraví.
 4. Věříme v sílu přírody a navazujeme tak na moudrost našich předků.
 5. Budujeme spojení s přirozeným koloběhem přírody, který nám přináší větší spokojenost do života.

Bylinky našich babiček = voňavý průvodce očima moderní ženy

Plán příspěvků jsme rozvrhly do celého roku, od jara do zimy. Navazujeme tak na přirozené cykly v přírodě i na tradice našich předků. Seznámíme vás vždy s tím, co aktuálně roste, kvete, plodí, hodí ke zpracování nebo použití.

Vše bude ovšem zaměřeno na moderní ženu (či muže samozřejmě, to necháme na vás), která možná hospodaří jen v pár truhlících svého balkonu, občas zaběhne do přírody, na tržnici a nebojí se používat ani bylinky ve formě éterických olejů.

“Provedeme vás celým bylinkovým rokem!”

Na co se můžete v jarních měsících těšit?

“Propojujeme české bylinky, vykuřovadla a aromaterapii v jeden celek.”

Bude to zkrátka velká spousta praktického čtení i my vás postupně s programem seznámíme.

“Všechny naše články jsou protkané recepty a tipy z naší zkušenosti a praxe.”

Kdo pro vás průvodce píše?

Spojujeme tedy své síly a zaměřujeme se na témata bylinek, vykuřovadel a aromaterapie.

Sekce bylinky

 • Veronika Němcová
 • Kateřina Hrazdirová
 • Iveta Klímová

Sekce bylinkové tvoření

 • Anna Krutová

Sekce vykuřování

 • Kateřina Polívková

Sekce aromaterapie

 • Michaela Lusílija Makulová
“Rozšíříme vaše voňavé obzory!”

Bude průvodce placený?

Ano, po 2 letech naší činnosti, která byla pro čtenáře dosud výhradně zdarma, od vás potřebujeme energii pro naše tvoření. Věříme, že vzájemná výměna vám přinese o to větší radost 🙂 Přispějete totiž na dobrou věc, na vznik tohoto unikátního průvodce, na naši práci.

Články exkluzivního průvodce tedy budou přístupné pouze členům v předplacené sekci. Cenu stanovujeme tak, aby byla přijatelná i pro maminky či studenty s omezenými příjmy. Platíte tak za spoustu informací, z nichž některé zcela jistě ani nikde jinde nenajdete. A vše píšeme tak, jak máte rádi – prakticky, odlehčeně, radostně. Ale o tom vám brzy napíšeme více.

“Program vám v příštích dnech představíme pomocí několika článků, které budou zdarma, abyste věděli, na co se můžete těšit :-)”

Děkujeme za vaši přízeň, děkujeme, že jste s námi a těšíme se na setkání v našem bylinkovém programu!

Za Kouzlo vůní Káťa & Lusílija

Kateřina Polívková

„Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba prostřednictvím míchání osobních parfémů nebo na workshopech Vůně pro každý den. A neustále se učím, od života i od přírody."
Kateřina se masážím a aromaterapii intenzivně věnuje přes 4 roky. Studovala Institut aromaterapie, pravidelně se odborně dále vzdělává, setkala se s mnoha inspirujícími osobnostmi aroma světa... Vede kurzy, školení a workshopy v oblasti aromaterapie a vykuřování pro jednotlivce i firmy.
Spolupracuje například s Asociací českých aromaterapeutů, Českou asociací saunérů, blogem Kosmetika hrou.

Přečtěte si podobné články