Rivalita mezi ženami. Proč vzniká a které éterické oleje nám z ní pomohou najít cestu ven?

Pomluvy, intriky, záludnosti. Ženský boj může být nenápadný. Jeho záměr vede ke snížení hodnoty v očích ostatních žen i mužů. Ženy mezi sebou bojují cíleně i necíleně, vědomě i nevědomě. Je to jednak program k zabezpečení si dobrého muže, ale i program z výchovy. Slušná, milá, jemná a vyhýbavá konfliktům – častý a staromódní požadavek na holčičky. Podívejme se na možnosti jak na to, abychom z intrik vyšly, a jak na to, abychom nebyly terčem intrikánek. Cesta je bohatá s trvalou hodnotou…

Přečtěte si a inspirujte se…

  • Jak vzniká žárlivost? + recept pro podporu sebedůvěry
  • Proč spolu ženy soupeří? + recept pro návrat k tělu i smyslovosti (členská část)
  • Kudy vede cesta z konkurenčního boje mezi ženami? + recept pro prapůvodní hloubku v nás (členská část)

Jak vymazat konkurenci s jinými ženami a jak z toho vyjít

Pochopení žárlivosti – emoce vyvolávající strach ze ztráty lásky

Proč vzniká rivalita mezi ženami?
Žárlivost můžeme definovat jako pocit vlastní nedostatečnosti.

Podívejme se blíž na tento bolestivý pocit, který za tím vším vězí. Jeho pochopení nám může pomoci z kola ven.

Asi nejjednodušší definicí žárlivosti je pocit vlastní nedostatečnosti. Z toho vyplývá destruktivní, silně bolestivý emoční program. Z mého pohledu zkreslí pohled na vztah, pohled na druhé a celkově na svět.

Můžeme si všimnout, že podněty pro vznik žárlivosti se liší podle pohlaví. Muži žárlí spíše při sexuální pozornosti partnerky, kdežto ženám neprospívá emocionální pozornost partnera vůči jiným ženám.

Receptura pro jistotu, sebedůvěru a osvobození

  • 50 ml hydrofilního neutrálního oleje
  • 15 kapek vavřínu
  • 7 kapek fenyklu
  • 3 kapky geránia

Směs je určená k omývání a při aplikaci tohoto oleje si můžeme v mysli promítat, jak z nás odchází vše nepotřebné a zůstává to prospěšné.

Co tyto éterické oleje umí?

Vavřín (Laurus nobilis) je znám svou proslulostí a symbolem pro vynikající výkon i triumf. Byl zasvěcen řeckému bohu světla, básnictví a věštění Apollonovi. Podporuje koncentraci, inspiraci a tvořivost, což pomáhá lidem pochybujícím o vlastních schopnostech.

Říkalo se, že fenykl (Foeniculum vulgare) zvyšuje sílu. Je vhodný při přílišném analyzování a při problému vyjádřit se. Vybízí k volné komunikaci a k důvěře.

Geranium (Pelargonium x asperum/graveolens) skýtá pocit jistoty a klidné síly. Pomáhá nám spojit se s naším pocitovým životem a naší emocionální citlivostí a zdravou touhou pro potěšení a radost. Dává do rovnováhy schopnost přijímat a prožívat se sílou dávat a vyjadřovat.

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele programu Bylinky našich babiček 2.

Objednejte si Bylinky našich babiček 2

Přihlaste se

Darina Hájková Ellingerová

Darina se v aromaterapii zaměřuje na práci s duší a emocemi. Zajímá ji psychosomatika a souvislosti v oblasti vztahů. V praxi pedikérky a manikérky se setkává s příběhy lidí, které jí rozšiřují obzory při práci s klienty v rámci aromaterapie. Informace a inspiraci získává z četby psychologických knih a seminářů. Je absolventkou Institutu aromaterapie v Praze a členkou Asociace českých aromaterapeutů.

Co o sobě říká?
„Fascinují mě mezilidské vztahy a miluji zvířata. Nejvíce kočky. Vidím propojenost mezi vztahy v domácnosti a vitalitou domácích mazlíčků. Jejich chování a zdraví vnímám jako indikátor pro lidi, kteří s nimi sdílí prostor. Aromaterapii vítám jako jemnou a zároveň silnou pomocnici v životních situacích.“

Přečtěte si podobné články