Malé ohlédnutí za rokem 2017 & voňavý rok 2018!

Přejeme vám voňavý a kouzly protkaný rok 2018! Pojďte se s námi ohlédnout za rokem 2017. Co se u nás na Kouzlu vůní odehrálo? Co se nám povedlo? Přidáme vám k tomu TOP 12 nejoblíbenějších článků za rok 2017!

Ohlédněte se s námi za rokem 2017

Napsali jsme pro vás 171 x dobrého čtení v roce 2017

K 21.12.2017 jsem sečetla články, které jsme za loňský rok publikovali u nás na Kouzlu vůní. Bylo jich přesně 171!!! Počítáno od slunovratu do slunovratu. Ufff a to všechno díky vám, protože vás baví číst texty o aromaterapii a bylinkách. Děkujeme za vaši přízeň!

Vydali jsme 1. publikaci Kouzla vůní: Zápisky z aromadeníku Roberta Tisseranda

Díky úžasné podpoře našich partnerů jsme sehnali dostatek financí a vydali v papírové i elektronické verzi brožurku s články Roberta Tisseranda, které u nás na Kouzlu vůní v roce 2017 vycházely. Vše šířeno zdarma. Děkujeme za důvěru Robertu Tisserandovi! Byla to pro nás čest. Zápisky z aromadeníku si můžete stáhnout zde.

Viděli jsme se s vámi osobně na spřátelené akci Aromaterapie & Bylinky v Brně

Kouzlo vůní se propojilo s milou akcí Aromaterapie & Bylinky v Brně a vy jste nás díky tomu mohli vidět osobně. Pět našich redaktorek pro vás připravilo zajímavé přednášky a workshopy. A bylo to úžasné. Děkujeme naší redaktorce Aničce za uspořádání celé akce, byla to čest aromaterapii.

Dosáhli jsme čtenosti 30.000 návštěvníků za měsíc září

A vy jste nám tím potvrdili, že vás baví číst naše články. Děkujeme!

Rozrostli jsme se na facebooku, je nás více 1500!

Pravidelných odběratelů našich novinek, článků a receptů. Děkuji naší redaktorce Káťe, která se o vás spolu se mnou celý rok starala.

TOP 12 nejoblíbenějších článků za rok 2017

A přidávám TOP 12 nejoblíbenějších článků na Kouzlu vůní za rok 2017. Ať si můžete pročíst, co vám uniklo… Za každý měsíc jsem vybrala 1 TOP článek, i když občas to bylo při počítání velmi těsné 🙂

 1. TOP leden 2017: Ingeborg Stadelmann: “Nemoci a porody vyžadují lidský přístup.”
 2. TOP únor 2017: Když vás skolí chřipka nebo si na vás zasedne rýma
 3. TOP březen 2017: Příběhy z praxe – Xenie Bodorík Pilíková: Polycystické vaječníky neznamenají neplodnost
 4. TOP duben 2017: Iva Valentová: “Homeopatie a aromaterapie se krásně doplňují” (rozhovor)
 5. TOP květen 2017: Robert Tisserand: Vliv máty peprné na kojení
 6. TOP červen 2017: Potřebujete do života více slunce? Třezalka vám pomůže
 7. TOP červenec 2017: Voňavá cesta k mateřství 3: Jak prožít 2. trimestr v pohodě?
 8. TOP srpen 2017: 7 vůní sexu: provoňte si svůj milostný život!
 9. TOP září 2017: Znalec rostlin se léčí jedině sám, na zlomeninu kostival, na zápal plic podběl
 10. TOP říjen 2017: Podzim: Jak posílit imunitu?
 11. TOP listopad 2017: Úsměv jak z reklamy snadno a přírodně!
 12. TOP prosinec 2017: 4 tipy, jak snadno zklidnit vašeho psa během Silvestra

To vše pro vás připravilo 13 redaktorek Kouzla vůní

To jsme my. Připravovaly jsme pro vás po celý rok pravidelnou porci toho nejlepšího čtení. Jsme tým kamarádek, kolegyň a bývalých spolužaček, který se postupně rozšířil o nová přátelství. Původně jsme začaly psát z lásky k aromaterapii, chtěly jsme sdílet své příběhy a recepty ze své praxe. A z této lásky vznikl projekt, který nás dalece přesahuje. Děkuji všem našim redaktorkám, které pro vás v roce 2017 psaly!

Bylo nás 13 + 3, občas během roku někdo přišel a někdo odešel, vždy podle pracovního vytížení, aktuálně je nás 13, kdo pro vás píšeme. Děkuji vám holky za vaši práci po celý rok 2017! Děkuji také Tomovi, který se stará o celý background Kouzla vůní, díky němu máme v čem psát 🙂

Za laskavé podpory našich partnerů

Děkujeme všem partnerům, kteří nás v roce 2017 podpořili a těšíme se na další spolupráci v roce 2018! Děkujeme, že věříte stejně jako my, že má smysl psát o aromaterapii.

Autorkou článku je: Lusílija. Foto: Pixabay, Kouzlo vůní, autorka.

Michaela Makulová

Vnímám lidské příběhy a vplétám do nich vůně. Míchám parfémy, učím aromaterapii, inspiruji. Vystudovala jsem Institut aromaterapie v Praze. Díky své praxi jsem získala titul profesionální aromaterapeutka a mezinárodní certifikaci IFPA. Pravidelně se dále vzdělávám, aktuálně u Aromahead Institute. Jsem členka Asociace českých aromaterapeutů a akreditovaná lektorka Aromaterapie a TČM. Svět vůní je už od roku 2012 mou vášní, kterou předávám dále. Ukazuji lidem, jak vnímat rostliny skrze jejich vůni a využívat jejich účinků. Učím, jak pracovat s esenciálními oleji a vlastní myslí pro posílení zdraví a vnitřní pohodu.

Přečtěte si podobné články

%d bloggers like this: