Co potřebují bylinky? Za těchto 5 věcí vám budou vděčné 

Bylinky nejsou rozmazlené a vystačí si s málem. Trochu péče i tak potřebují. Podívejte se, bez čeho se neobejde většina z bylin, vyhněte se začátečnickým chybám a radujte se z velkolepé sklizně. Co pro své bylinky můžete udělat, abyste jim prospěli?

Zatímco jedna bylinka si libuje v sušší půdě a v záplavě slunce, druhá zvládne stinnější kout, ale bude potřebovat více závlahy. Něco ovšem mají bylinky přece jen společné: potřebují světlo, vodu, vzduch, dobře propracovanou půdu a špetku vaší lásky. Připravili jsme pro vás malého průvodce, který vám prozradí, na co si dát při pěstování bylinek pozor a co dobrého pro ně můžete udělat, aby vám daly nezapomenutelnou sklizeň.

Autorčina zeleninová zahrádka s bylinkami. Foto: autorka.

Přečtěte si a inspirujte se…

  • Jakou zvolit zeminu, aby se bylinkám u vás dařilo? (členská část)
  • Kolik světla a slunce potřebují bylinky? (členská část)
  • Vzduch, zálivka a špetka lásky jsou klíčem k úspěchu. (členská část)

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele programu Bylinky našich babiček 2.

Objednejte si Bylinky našich babiček 2

Přihlaste se

Jana Poncarová

Jana je spisovatelka a copywriterka, píše romány, tvoří obsah webů i časopisů a miluje příběhy. Odpočívá s motykou v ruce nebo na procházce v lese. Kdyby vypnuli internet, asi by si otevřela zahradnictví. Pěstuje zeleninu a bylinky u roubené chalupy. Střídá město s venkovem a notebook se zahradou. Krom zalité půdy ráda voní k čerstvé kávě. Tu popíjí, když píše blogové příspěvky na www.pestujzeleninu.cz nebo romány.

Přečtěte si podobné články

%d bloggers like this: