Vůně, co hladí ženské emoce

Žena se dokáže během pikosekundy změnit z trpělivé Matky Terezy na hysterickou harpyji. Ze statečné bojovnice je rázem uplakaná holčička. Strach může paralyzovat i největší flegmatičku. Emoce a jejich proměny k ženám patří. Je dobré je prožívat, ale není dobré se jimi nechat ovládat. Vůně léčivých rostlin mohou být skvělým průvodcem pro práci s jednotlivými tématy, anebo rychlou první pomocí pro zklidnění pocuchaných nervů.

Dostaňte se do kontaktu s emocemi

Růže damašská – královna růží

Jak moc si dovolíte projevit své emoce? Jak moc je nálepkujete “dobrá” a “špatná”? Zkusme pro tuto chvíli nálepky odlepit. A brát každou emoci jako energii, která přijde a odejde. Není dobrá ani špatná. Prostě tu je a chce ven. Můžete se řehtat na celé kolo, může proslzet a prosmrkat krabičku kapesníků, rozbít deset talířů a bát se k smrti.

Pokud se vám už při této představě dělá nevolno, sáhněte po růži. Je to ženský všelék. Neměla by chybět na žádné ženské zahrádce. Nejčastěji se v aromaterapii využívá růže damašská (Rosa damascena), ale pro práci s psychikou klidně zvolte i růži bílou (Rosa alba) nebo stolistou (Rosa centifolia). Éterický olej je velmi drahý, protože spotřeba růžových poupat na výrobu jednoho kilogramu éterického oleje je okolo 5 tun. Můžete si ale pořídit esenci naředěnou v jojobovém oleji nebo pracovat s hydrolátem.

Svou práci určitě udělá i čaj z růžových poupat, který opravdu nádherně růžově voní. Růže totiž pohladí na duši. Přijme vás takovou, jaká jste. Zklidní napětí, které v sobě držíte. Pomůže uvolnit vaši nervovou soustavu, abyste získaly potřebný nadhled. A nebo sílu se s emocemi setkat.

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele programu Bylinky našich babiček 1.

Objednejte si Bylinky našich babiček 1

Přihlaste se

Anna Krutová

„Jmenuji se Anna Krutová. Chtěla jsem žít bez ibalginu, coldrexu a dalších léků. Začala jsem pěstovat byliny. A nakonec vystudovala Institut aromaterapie. Od mojí původní profese novinářky a režisérky mě osud vane směrem k rostlinám. Je to voňavé, příjemné a návykové .).“

Anna je absolventkou Institutu aromaterapie v Praze, studovala Holistickou aromaterapeutickou školu v Kyjově a aktuálně je ve výcviku v dynamické bodypsychoterapii. Žije a působí v Brně, kde má také aromaterapeutickou praxi.

Přečtěte si podobné články