Předsváteční očista domu s vykuřovadly

V souvislosti s vykuřováním je téma očisty prostoru asi jedním z nefrekventovanějších. Většina lidí, kteří chodí ke mě na kurzy, řeší více či méně právě očistu. Hlavně se objevují dotazy na čištění prostor. Bývají to místa k bydlení, ale i například masérny, místnosti na jógu či nejrůznější terapie, dokonce ordinace, školy a školky, domovy důchodců apod.

Já sama považuji (a praxe mě o tom pravidelně přesvědčuje) vykuřování za funkční a jednoduchý způsob, jak prostor čistit. Není náhoda, že v podstatě všechny generace před námi vykuřování k očistě využívaly. Tak se na to trochu podíváme.

Pokud moje články čtete, asi už vás moc nepřekvapím. Chci tady shrnout jednoduché techniky i jednotlivá vykuřovadla z našich luhů a hájů, která jsou podle mého k očistě nejužitečnější. Přidávám i několik směsí tak snadných, že je bez mrknutí oka připravíte sami… A očista může začít!

Málo co člověka ta vzpruží jako procházka a pobyt v lese

Jedle na duchy

Jedle je víc teplá než studená a má mnoho sil v sobě. A představuje statečnost. Protože na kterém místě je vždy jedlové dřevo, nenávidí a vyhýbají se mu duchové více než jiným místům a kouzla a magie mají méně síly a vystupují zde méně než na jiných místech.“ Hildegard von Bingen, Physica III. Ukázka z díla moudré uznávané bylinářky a mystičky s osvětlením účinků jedle. Pro nás dnes možná trochu šroubované. Ale… Jehličnany obecně jsou silnými čističi na fyzické i energetické rovině. To uznáváme v současnosti i my, “moderní lidé”.

Co potřebujete?

Základní vybavení pro vykuřování – kadidelnici, uhlíky a vykuřovadla. Někdy vám bude stačit svazeček ze šalvěje. Někdy spotřebujete pěknou hromádku bylin a pryskyřic… Ale určitě potřebujete kouř, hodně voňavého očistného kouře! Ten je totiž tím, co čistí!

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele programu Bylinky našich babiček 1.

Objednejte si Bylinky našich babiček 1

Přihlaste se

Kateřina Polívková

„Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba prostřednictvím míchání osobních parfémů nebo na workshopech Vůně pro každý den. A neustále se učím, od života i od přírody."
Kateřina se masážím a aromaterapii intenzivně věnuje přes 4 roky. Studovala Institut aromaterapie, pravidelně se odborně dále vzdělává, setkala se s mnoha inspirujícími osobnostmi aroma světa... Vede kurzy, školení a workshopy v oblasti aromaterapie a vykuřování pro jednotlivce i firmy.
Spolupracuje například s Asociací českých aromaterapeutů, Českou asociací saunérů, blogem Kosmetika hrou.

Přečtěte si podobné články