Předsváteční očista domu s vykuřovadly

V souvislosti s vykuřováním je téma očisty prostoru asi jedním z nefrekventovanějších. Většina lidí, kteří chodí ke mě na kurzy, řeší více či méně právě očistu. Hlavně se objevují dotazy na čištění prostor. Bývají to místa k bydlení, ale i například masérny, místnosti na jógu či nejrůznější terapie, dokonce ordinace, školy a školky, domovy důchodců apod.

Já sama považuji (a praxe mě o tom pravidelně přesvědčuje) vykuřování za funkční a jednoduchý způsob, jak prostor čistit. Není náhoda, že v podstatě všechny generace před námi vykuřování k očistě využívaly. Tak se na to trochu podíváme.

Pokud moje články čtete, asi už vás moc nepřekvapím. Chci tady shrnout jednoduché techniky i jednotlivá vykuřovadla z našich luhů a hájů, která jsou podle mého k očistě nejužitečnější. Přidávám i několik směsí tak snadných, že je bez mrknutí oka připravíte sami… A očista může začít!

Málo co člověka ta vzpruží jako procházka a pobyt v lese

Jedle na duchy

Jedle je víc teplá než studená a má mnoho sil v sobě. A představuje statečnost. Protože na kterém místě je vždy jedlové dřevo, nenávidí a vyhýbají se mu duchové více než jiným místům a kouzla a magie mají méně síly a vystupují zde méně než na jiných místech.“ Hildegard von Bingen, Physica III. Ukázka z díla moudré uznávané bylinářky a mystičky s osvětlením účinků jedle. Pro nás dnes možná trochu šroubované. Ale… Jehličnany obecně jsou silnými čističi na fyzické i energetické rovině. To uznáváme v současnosti i my, “moderní lidé”.

Co potřebujete?

Základní vybavení pro vykuřování – kadidelnici, uhlíky a vykuřovadla. Někdy vám bude stačit svazeček ze šalvěje. Někdy spotřebujete pěknou hromádku bylin a pryskyřic… Ale určitě potřebujete kouř, hodně voňavého očistného kouře! Ten je totiž tím, co čistí!

TIP redakce: Potřebujete k vykuřování návod? Chybí vám základy? Jak prakticky na to, se dozvíte v našem článku.

Nejlepší očistné bylinky snadno vypěstujete i v květináčku za oknem

Techniky očisty

Prostory je potřeba s dýmem obejít, nezapomenout na spodní části místností. Postupovat nejlépe od středu do stran, odspoda nahoru, tedy podobně jako směr kouře.

To, co využíváme z rostlin při očistě, je spíše jejich energie než chemické látky působící na fyzické tělo. I proto má smysl s rostlinou jistým (vám příjemným) způsobem komunikovat a o pomoc (a práci) ji požádat. Podobně to platí u váni připravených směsí, nejen k očistě.

Při plánování té vaší očisty proberte, zda čistíte úrovně fyzické, energetické, tělo, ducha, prostor. Už samo pojmenování si věcí je součástí procesu.

Frekvence

Zapeklitá otázka, na kterou není univerzální odpověď. Mě se osvědčilo v případě „pořádného“ čištění rituál opakovat 3x za použití 3 vykuřovadel. Ale opět záleží, co čistíte. Jak často to běžně děláte atd.

Na co určitě nezapomenout!

Větrání! Při očistě dveře a okna otevřená. Nebo pořádně vyvětrat po vykouření. Ideálně buďte sami. Děti, manžel, domácí mazlíčci, nechť jsou odesláni ven na procházku.

Uhlík hoří, kouř se line, očista může začít
Zbytek článku je pouze pro předplatitele Bylinky našich babiček a Bylinky našich babiček PODZIM/ZIMA.
Objednejte si předplatné a zůstaňte s námi po celý rok!
Vstup do eshopu, kde si můžete předplatné zakoupit

Pokud jste předplatitelem, můžete se přihlásit:
Přihlásit se
Kateřina Polívková
Propojme se