Mýdla Yope? Vítězem se stává… Hřebíček!

Nápad psát voňavé recenze se stává skutečností. Balíček s produkty Yope dorazil minulý týden a my nelenili a hned po rozbalení se s nimi začali mydlit a mazat. Tahle značka vypadala sympaticky už jen při zhlédnutí nabídky na webu Econea.

První dojem z mýdel Yope? Bezkonkurenční poměr cena/výkon!

  • parádní, veselý a přitom jednoduchý design
  • ekologické rodinné balení 500ml s možností doobjednat výhodnější náplň v sáčku
  • mýdla ani trochu nevysušují a pění jemně, tak akorát
  • mléko zbytečně nemastí, ale vyživuje
  • a jejich cena je prostě skvělá
  • navíc do konce března 2017 v AKCI -15%

Vše se potvrdilo v praxi a přibylo navíc pár postřehů “ze života”, například k jednotlivým vůním.

Náš tajný favorit hřebíček – kuchyňské mýdlo hřebíčkové

Já osobně měla ještě před doručením spadeno na kuchyňské hřebíčkové mýdlo se schopností odstraňovat pachy a antibakteriálním účinkem. Tak nějak se mi líbilo předem. V zásilce byly kromě něho ještě mýdlo na ruce Verbena a Vanilka skořice. K tomu jeden zástupce z řady regeneračních mlék na ruce a tělo – Fík.

Zodpovědně jsem všechna balení tekutých mýdel a mléka rozmístila na několik umyvadel, kde si ruce pravidelně myji a mažu. Jedna várka ve studiu, kde masíruji (Vanilka a Verbena) a druhá doma (Hřebíček a Fíkové mléko).

Taková nadílka dorazila na testování

Mýdla a mléko jsou šetrné k pleti i čichu

Jak uvádí Econea na webu neobsahují produkty Yope parabeny, silikony, umělá barviva či problémové konzervanty ani SLES (Sodium Laureth Sulphate), SLS (Sodium Lauryl Sulphate) běžné v konvenčních mýdlech (zodpovědné za takové to pěkné pěnění, ale i podráždění a vysušování pokožky). Dále látky živočišného původu (důležité pro vegany) či geneticky modifikované. Ve složení najdete 92 – 98% přírodní složek minimálně zpracovaných. Nejedná se o 100% přírodní certifikovanou kosmetiku, ale výrobky jsou maximálně opečované, vyráběné promyšleně s důrazem na kvalitu, funkčnost, šetrnost k přírodě i k pleti a čichu spotřebitele.

Vůně? Od citrónkové verbeny po slaďoučkou vanilku

Jediným spornějším bodem je parfemace (všechny testované produkty kromě hřebíčkového mýdla), ve složení je uvedeno “parfum” bez informace z čeho pochází. Ale… Za mě je třeba mýdlo Verbena voňavé až moc, ale proti jakémukoli běžnému mycímu produktu, je to velmi jemné a příjemné. Jen osobně moc nejsem na vůně “do citrónova”. Za to mýdlo Vanilka se skořicí (přes obsah “parfému”) bude asi rychle pryč, chodím si mýt ruce asi tak 3x častěji než běžně… Ale žádná z vůní nezůstává na kůži podezřele dlouho, takže je jasné, že je užita jen v minimálním množství.

Fíky a murumuru máslo

Teď něco k mazání. Normálně, když potřebuji něco na ruce, použiji kapku jojobového oleje nebo nějaký namíchaný aromaterapeutický mix ze zásob. Fíkové regenerační mléko ovšem moc ráda používám a nejen proto, že má pěknou etiketku s ptáčkem v buřince… A 97% přírodních ingrediencí… Má v sobě totiž k tomu ještě spoustu rostlinných olejů – bambucké a murumuru máslo, makadamiový, kokosový, olivový olej. A přitom nenechává na rukách mastnotu. A fíková vůně je taková zajímavá a osvěžující.

A zas ten Hřebíček, prostě je nejlepší

Nejvíc ze všech Yope produktů zaujal původní hřebíčkový favorit. Kuchyňské mýdlo Hřebíček opravdu neutralizuje pachy, opravdu dezinfikuje, neobsahuje kromě hřebíčkové silice jinou vůní a je prostě boží. Stává se díky této recenzi stálým členem mojí domácnosti. Nejradši bych s ním začala mýt i nádobí. No možná to zkusím…

Econea je e-shop pro každodenní hrdiny

Za sebe navíc oceňuji přístup Pavla a Martina, majitelů Econea.cz, kteří na všechny mé všetečné dotazy odpověděli rychle, přímo a solidně. Což se netýká jen zodpovídání doplňujících otázek, ale celkově jejich přístupu k prodeji ekologicky šetrných produktů.

Jejich web je veselý, barevný, přehledný a často bývá dáván za příklad dobré práce s obsahem na workshopech např. copywriterů. Naprosto oprávněně. Je z něj cítit, že svůj slogan “Nemusíte hned měnit celý svět. Stačí začít u sebe. Malými kroky.” myslí upřímně a sami u sebe opravdu začali. A že je to, co dělají baví a naplňuje.

Praktická, ekologická a výhodná náhradní náplň mýdla

A výrobci o svých mýdlech řekli toto:

“Chtěli jsme, aby mýdla do kuchyně měla chutnou vůni a aby účinně neutralizovala nepříjemné pachy z rukou jako je cibule, ryba, česnek. Tekutá mýdla do koupelen hlavně osvěžují, ale také jsme dospěli k závěru, že jejich používání by mělo vyvolávat mimo jiné i potěšení. Vonné složení čistících prostředků bylo vybráno tak, aby vůně nebyla příliš intenzivní a zároveň dodávala pocit … čistoty.” Jejich slova jsou v produktech Yope naplněna. Neslibují, co nenabízejí.

Autorkou článku je Kateřina Polívková. Foto: autorka, Yope.

Partnerem článku je Econea:
798x90-products.gif

Kateřina Polívková

„Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba prostřednictvím míchání osobních parfémů nebo na workshopech Vůně pro každý den. A neustále se učím, od života i od přírody."
Kateřina se masážím a aromaterapii intenzivně věnuje přes 4 roky. Studovala Institut aromaterapie, pravidelně se odborně dále vzdělává, setkala se s mnoha inspirujícími osobnostmi aroma světa... Vede kurzy, školení a workshopy v oblasti aromaterapie a vykuřování pro jednotlivce i firmy.
Spolupracuje například s Asociací českých aromaterapeutů, Českou asociací saunérů, blogem Kosmetika hrou.

Přečtěte si podobné články

%d bloggers like this: