Co je u nás za rok 2018 nového? + hitparáda nejoblíbenějších článků k tomu

Přejeme vám voňavý a kouzly protkaný rok 2018! Pojďte se s námi ohlédnout za rokem 2018. Co se u nás na Kouzlu vůní odehrálo? Co se nám povedlo? Přidáme vám k tomu TOP 12 nejoblíbenějších článků za rok 2018! A do nového roku vám přejeme, ať je provoněný celý celičký.

Ohlédněte se s námi za rokem 2018…

Napsali jsme pro vás 189 x dobrého čtení v roce 2018

Sečetla jsem články, které jsme za loňský rok publikovali u nás na Kouzlu vůní. Bylo jich přesně 189!!! To jsou skoro 4 články týdně. Fíha. Děkujeme, že nás čtete, děkujeme za vaši přízeň! Byla to makačka, ale nás to baví. Vymýšlet, tvořit, sdílet, psát. Obohacovat vás o naše nápady a zkušenosti.

Založili jsme svůj první originální vzdělávací program Bylinky našich babiček

Rok 2018 pro nás byl velkým krokem dopředu. Vysnili jsme si a stvořili pro vás náš první originální vzdělávací program Bylinky našich babiček. Učíme vás v něm, jak používat naše české bylinky, plodiny do kuchyně, vykuřovadla i éterické oleje. Děláme tak osvětu klasickým bylinám jako je heřmánek, třezalka, mateřídouška nebo třeba lípa. A tuze nás to baví.

Program se skládá ze 72 originálních článků, které vás provedou celým bylinkovým rokem. Články jsou přístupné pouze pro předplatitele a naše věrné příznivce v jednom. Pár článků ještě dopisujeme teď na začátku roku 2019 a pak už hurá na tvoření něčeho dalšího. Jukněte tady. A vám, naši milí příznivci, děkujeme z celého srdce za to, že nás podporujete!

Uspořádali jsme pro vás naše první 3 živé webináře

Webináře pro nás byly zcela nové. Naučit se s vámi mluvit, aniž bychom vás slyšeli 🙂 Naštěstí u přednášek můžeme komunikovat v chatech. Díky za ně! Z webinářů pořizujeme záznamy, a tak je můžete všechny zhlédnout i zpětně ze záznamu. Váš nejoblíbenější byl webinář Bylinkové vůně našich babiček, který jsme pro vás zveřejnili zcela zdarma. Další 2 webináře byly tematické, o to více však sváteční s meditativní atmosférou: Svatojánské bylinky a vůně a Adventní bylinky a vůně. Jukněte 🙂

Rozrostli jsme se na facebooku, je nás téměř 3000!

Je nás téměř 3000 pravidelných odběratelů našich novinek, článků a receptů na našem facebooku. Děkuji naší redaktorce Kátě, která se o vás spolu se mnou celý rok starala.

A aby toho nebylo málo, založili jsme diskuzní skupinku Kouzlení s vůněmi otevřenou pro všechny naše příznivce, ve které můžeme společně sdílet a tvořit, vzájemně se inspirovat.

Náš Měsíčník čte již více než 2000 lidiček

Každý měsíc vám posíláme výběr toho nejlepšího čtení od nás na váš email v našem Měsíčníku. A máme radost, že naše články a recepty čtete 🙂 A od našich narozenin chystáme Měsíčníku nový kabátek, těšte se.

Hitparáda 12 nejoblíbenějších článků za rok 2018

A co se nám povedlo nejvíc? Které články za rok 2018 byly vaše nejoblíbenější? Přinášíme vám opět TOP 12 nejoblíbenějších článků na Kouzlu vůní. Ať si můžete pročíst, co vám uniklo… Za každý měsíc jsem vybrala 1 TOP článek, i když občas to bylo při počítání velmi těsné 🙂

 1. TOP leden 2018: 5 způsobů, jak potěšit vaše ledviny a močový měchýř

 2. TOP únor 2018: Věra Žďárská: “Léčivé rostliny se nehodily před revolucí a nehodí se ani dnes” (rozhovor)

 3. TOP březen 2018: Anastasia Krasilnikova: “Mýdlařina je kreativní umění, které má tradici” (rozhovor)

 4. TOP duben 2018: Vystrkuje na vás růžky jarní únava? Nebojte a nasbírejte na ní těchto 6 bylin

 5. TOP květen 2018: Pohanka obecná – známý neznámý poklad pro naše cévy i trávení

 6. TOP červen 2018: Vůně přírody: Heřmánek modrý a římský, silné duo pro neklidné nohy i hojení bolístek + 3 recepty

 7. TOP červenec 2018: Kontraindikace v aromaterapii

 8. TOP srpen 2018: Každý den jsem vděčná za to, kde jsem, říká lektorka jógy Irena Kubicová

 9. TOP září 2018: Sluneční nevěsta alias měsíček lékařský

 10. TOP říjen 2018: Vůně přírody: Řebříček je králem mezi ženskými éterickými oleji

 11. TOP listopad 2018: 4 recepty na domácí parfémy, které vám prozáří období temnoty

 12. TOP prosinec 2018: Kateřina Svobodová Brooker: Stres a éterické oleje #9

Tip redakce: Přečtěte si také TOP 12 nejoblíbenějších článků za rok 2017

To vše pro vás připravilo 16 redaktorek Kouzla vůní

Do naší práce jsme daly kus sebe. Zapojil se celý náš tým, kterému patří můj velký díl za kus práce, úsilí a nadšení. Díky holky! Aktuálně je nás 16, každá na jiném konci republiky, některá v jiné zemi nebo dokonce na jiném kontinentu. Jsme tu s vámi již téměř 3 roky. Seznamte se s námi více v našich rozhovorech s redaktorkami.

Nejvíc jsme se o vás staraly dvě:

A nesmím zapomenout, děkuji také Tomovi, který se stará o celý background Kouzla vůní, díky němu máme v čem psát 🙂

Za laskavé podpory našich partnerů

Děkujeme všem partnerům, kteří nás v roce 2018 podpořili a těšíme se na další spolupráci v roce následujícím! Děkujeme, že věříte stejně jako my, že má smysl psát o aromaterapii.

Našimi největšími parťáky byly:

 1. Saloos naturcosmetic

 2. Yasminka – aromaterapeutická kosmetika

 3. Kouzlo esence

 4. Asociace českých aromaterapeutů

 5. Happy Tails

 6. Eoné

 7. Aromaterapie & Bylinky

Autorkou článku je: Lusílija. Foto: Pixabay, archiv Kouzlo vůní a redaktorek.

Michaela Lusílija Makulová

Zakladatelka Kouzla vůní, odborná aromaterapeutka at Simbis Plzeň
Michaela je terapeutka, aromaterapeutka, masérka, šéfredaktorka časopisu Kouzlo vůní a kreativní duše Bylinek našich babiček. Vyučuje aromaterapii, pořádá workshopy, přednáší. Míchá léčivé směsi i osobní vůně na míru. Vystudovala ZČU v Plzni a Institut Aromaterapie v Praze a v současné době studuje Tradiční čínskou medicínu. Je členkou Asociace českých aromaterapeutů.
Michaela Lusílija Makulová