Aroma lékárnička

Cyklus online přednášek

Vyučovat aromaterapii podle funkčních celků je mi velmi blízké. Pomáhá to studentům zapamatovat si jednotlivé účinky esenciálních olejů po skupinách. Navíc se můžete kdykoliv během roku vrátit k tématům, která potřebujete.

Přednášky obsahují to nejdůležitější z cyklu 5 kurzů Vůně přírody, který vyučuji prezenčně již od roku 2015. Zaměřuji se v nich zejména na prevenci různých základních nemocí, které vás v průběhu roku mohou potkat. A doplňuji je o praktické ukázky přípravy jednoduchých domácích aroma výrobků.

1. Aroma lékárnička na podzim (online přednáška)

Využijte aromaterapii nejen jako prevenci, ale i jako první pomoc. Které éterické oleje posilují imunitu i optimistickou mysl a u kterých byly vědecky potvrzené účinky proti covidu-19? Připravte si vlastní aroma lékárničku, kterou využijete zejména na podzim, ale i během celého roku.

Na co konkrétně se můžete těšit?

V 90 minutách postupně nahlédnete do světa éterických olejů a jejich praktického využití. Pro vaše pohodlí jsem přednášku rozdělila do čtyř videí:

 1. Šest podzimních aroma tipů pro použití doma i v práci
 2. Éterické oleje pro podzimní období – které vybrat a jaké mají účinky?
 3. Jak používat anticovidové éterické oleje + praktické recepty
 4. Směs při bolesti hlavy a další praktické recepty pro vaše zdraví

Jak vás přednáška Aroma lékárnička na podzim obohatí?

 • Naučíte se využívat aromaterapii v domácích i pracovních podmínkách, jako prevenci i jako první pomoc.
 • Seznámíte se s účinky 10 vybraných éterických olejů pro období podzimu, především proti podzimním nemocem (kašli, chřipce, rýmě ad.) a s účinky na psychiku (pro tu slibovanou dobrou náladu).
 • Blíže poznáte limetku, citron, cypřiš, eukalyptus, tea tree, manuku, tymián či mateřídoušku, mátu, kadidlo a levanduli.
 • Budete vědět, jak bezpečně užívat éterické oleje s vědecky potvrzenými účinky proti covidu-19.
 • Zkusíte si podle receptu vyrobit např. dezinfekční gel na ruce nebo preventivní inhalační směs.
 • Inspirují vás další 4 praktické videorecepty (např. na průduškovou mast či sprej pro podporu imunity), které v období podzimu oceníte a můžete je různě variovat.
 • U každého oleje i receptu se dozvíte kontraindikace pro děti a těhotné a případnou alternaci v receptech.

Pod videem najdete otevřenou diskuzi, které se neváhejte zúčastnit a pokládat jakékoliv upřesňující dotazy. S radostí vám na ně odpovím.